Top

Pred a po

Pozrite si úspešné príbehy našich pacientov

Pacient č. 1

Pacientka so starým, prasknutým mostíkom v hornom zuboradí. Tvar zubov ako aj farba mostíka nepôsobí v úsmeve vôbec dobre. Po stiahnutí koruniek a oprave zubov sme pacientke odovzdali nový celokeramický Zirkónovy mostik, ktorého farbu aj tvar sme prispôsobili k pacientkiným vlastným zubom. Výsledok super, mostík v ústach „nekričí“, farba sedí a pacientka je spokojná

Pacient č. 2

Dlhé roky „mŕtvy“ a silno zafarbený zub kazil celkový dojem z úsmevu. Vzhľadom na vek pacienta sme sa rozhodli postupovať minimálne invazívne, bez zásahu do zvyšných zubov, a estetiku sme vylepšili pomocou kombinovaného domáceho bielenia a zhotovením korunky na zafarbený zub. Pacient spokojný a rovnako aj my.

Pacient č. 3

Mladá pacientka s agenézou (nezaložením) horných druhých rezákov. Vzhľadom na vek pacientky sme sa rozhodli estetiku zrekonštruovať pomocou adhezívnych krídielok s náhradou dvojok a bezpreparačných faziet na očných zuboch pomocou, ktorých sme uzavreli pomerne veľkú medzeru. Najskôr sme pomocou vosku zhotovili budúci predtvar zubov (tzv. Wax Up), ktorý sme v ústach pacientky vyskúšali ešte pred začiatkom samotnej práce. Výsledok stojí za to a to všetko bez akéhokoľvek zásahu do zubov.

Pacient č. 4

Pacientka s požiadavkou korekcie predných horných rezákov. Nebola spokojná s postavením (rotáciou) zubov a celkovo so svojím úsmevom.  Aby sme pacientke zasahovali do zubov čo najmenej, zhotovili sme 4 veľmi tenké celokeramické fazety .

Pacient č. 5

Pacientka s požiadavkou estetickej korekcie horných prvých rezákov . Oba zuby sú devitálne, endodonticky ošetrené (sú mŕtve), majú esteticky nevyhovujúce plomby po celej svojej ploche, ktoré kazia celkový dojem z úsmevu. Zhotovovili sme dve individualizované Zirkónové korunky, ktorých tvar a farbu sme doladili k zvyškovým zubov, aby nepôsobili tvarovo a farebne rušivo.

Pacient č. 6

Mladý pacient s „mŕtvym“ a zafarbeným rezákom v hornom zuboradí. Po konzultácii sme sa rozhodli, že zhotovíme individualizovanú tzv. eLABZirkónovú korunku.  Metóda eLAB nám umožňuje digitálne, pomocou špeciálnych fotografických filtrov a softwaru, zhotoviť korunku, ktorá pôsobí v ústach rovnakým dojmom ako vlastný zub.

Jednotka na opačnej strane zuboradia je zdravá a trafiť farbu, vnútornú štruktúru na prednom zube je pre zubného technika vôbec najťažšia disciplína. Tento postup nám je časovo veľmi náročný, ale stojí za to.  Fotka je ihneď po nasadení korunky.

Objednať sa online    Ochrana osobných údajov